Koszulki z filtrem uv

W upalnie dni, których tak wiele w ciągu lata, chętnie przebywamy na słońcu. Jednak musimy wtedy pamiętać o właściwej ochronie swojej skóry. Wszystko przez to, że słońce wpływa na nasz organizm nie tylko pozytywnie, ale również negatywnie. Podstawowym punktem takiej ochrony jest odpowiedni ubiór. W tym celu warto zakładać na przykład koszulki z filtrem UV. Sprawdź jakie zalety przemawiają za wykorzystywaniem ubrań UV!

W czym tkwi fenomen koszulek z filtrem UV?

Fenomen koszulek UV tkwi w fakcie, że pełnią one rolę swego rodzaju bariery odgradzającej nasze ciało od promieni słonecznych. Dzięki temu nasza skóra nie ma bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Wszystko przez to, że ubrania UV są wytwarzane ze specjalnego, nowoczesnego materiału, który jest lekki i przewiewny, a przy tym nie przepuszcza promieniowania. Mimo, że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ubrania UV to jedynie chwyt marketingowy warto samodzielnie zaopatrzyć się w tego typu ubrania i na własnej skórze przekonać się o ich skuteczności. Natomiast fakty są faktami, a wyjątkowe właściwości materiału, z którego szyte są takie elementy garderoby zostały potwierdzone przez licznych naukowców i uczonych z całego świata. Również dermatolodzy polecają stosowanie w praktyce takiej ochrony przed słońcem.

Koszulki UV i inne – jakie elementy garderoby chronią przed promieniowaniem?

Trzeba jednak wiedzieć, że koszulki UV to nie jedyne elementy garderoby cechujące się tego typu właściwościami. Oprócz nich w sklepach z takim asortymentem spotkać można: stroje kąpielowe, klapki, kąpielówki, sukienki, czapki, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, spódniczki oraz spodenki. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Bogata oferta ubrań UV dostępna jest zarówno w tradycyjnych sklepach odzieżowych, jak również w ich internetowych odpowiednikach.

Kiedy warto zakładać koszulki UV?

Koszulki UV sprawdzą się na dobrą sprawę wszędzie tam, gdzie przebywa się na słońcu. Najczęściej więc zakłada się je wiosną, a przede wszystkim latem. To właśnie wtedy promieniowanie emitowane przez słońce jest najsilniejsze i najbardziej szkodliwe. Ubrania UV warto mieć na sobie podczas spacerów po lesie, górskich wędrówek, wycieczek rowerowych, biegania, przebywania na placu zabaw, czy też w trakcie jakichkolwiek aktywności fizycznych wykonywanych na świeżym powietrzu.

Koszulki z filtrem UV – dla kogo?

Koszulki UV i inne tego typu elementy garderoby sprawdzą się u wszystkich. Zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dostępne są modele dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Tego typu ochronę swojej skóry powinni stosować przede wszystkim najmłodsi oraz seniorzy. Te dwie grupy osób są bowiem najbardziej narażone na działanie słońca, ponieważ wyróżniają się wyjątkowo wrażliwą skórą. Każda dodatkowa forma ochrony jest więc u nich pożądana.

Jakie są zalety noszenia ubrań UV?

Zalety związane z wykorzystywaniem ubrań UV są naprawdę liczne i różnorodne. Wśród nich na pierwszy plan wychodzi na przykład fakt zagwarantowania sobie wzmocnionej ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Dzięki temu minimalizujemy prawdopodobieństwo wystąpienia poparzenia słonecznego, udaru, czy też jednej z form nowotworu skóry. Dodatkowym autem dla Pań, którym zależy na modnym wyglądzie jest fakt, że ubrania UV występują w wielu atrakcyjnych wzorach, krojach i kolorach, przez co idealnie można dopasować je do stylu, w jakim dana osoba ubiera się na co dzień. Skomponowanie z nich atrakcyjnych stylizacji nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy tylko odpowiednio dobrać poszczególne ubrania.

Jak jeszcze można chronić się przed szkodliwym promieniowaniem?

Warto korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania, jakim są ubrania UV. Skutecznie chronią one przed szkodliwym promieniowaniem, jednak tak jak nic na tym świecie nie są idealne. Dobrze jest więc zakładać takie elementy garderoby i jednocześnie stosować inne środki ochrony. Jednym z nich jest chociażby unikanie przebywania na słońcu w godzinach, w których jego promienie są najsilniejsze. Należy także obficie nawadniać organizm oraz stosować lekką dietę przeciwsłoneczną, bogatą w wartościowe składniki mineralne i witaminy. Wśród spożywanych wtedy produktów spożywczych powinny znaleźć się na przykład: owoce cytrusowe, owoce granatu, jajka oraz marchewki. Na skórę należy natomiast nakładać ochronne kosmetyki – spraye, kremy, olejki oraz balsamy. Pamiętać trzeba, że od czasu do czasu należy wsmarowywać kolejną warstwę preparatu, ponieważ szybko się on ściera.

Podsumowanie

Ubrania UV są stosunkowo nowym sposobem ochrony przed szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez słońce. Są swoistą barierą, która sprawia, że nasza skóra nie jest narażona na bezpośrednie działanie słońca. Swego rodzaju mankamentem koszulek UV oraz innych elementów garderoby tego typu może być fakt, że cechują się one nieco wyższą ceną. Jednak teraz, czyli pod koniec sezonu, można spotkać się z licznymi promocjami. Warto więc udać się na zakupy i zaopatrzyć się w ubrania UV, które przydadzą się w trakcie następnych letnich wakacji.